Jdi na obsah Jdi na menu
 


Seznámení s coursingem

29. 12. 2008

Už dlouho mi Luciáš slibuje, že si vyzkouším nový psí sportík, který by se mi mohl zamlouvat ... coursing. Pořád jsem nevěděla co to je, protože vždycky, když nějaký "našla", tak se to prostě zrovna nehodilo. A když nám přišla pozvánka na "běhání pod vánočním stromečkem", neváhala toho Luciáš využít.

Běhání probíhalo na druhý svátek vánoční a myslím, že nikdo z nás, kdo se zúčastnil, nelitoval. Jednalo se o trénink na ručním navijáku a převážně pro nováčky. Ono to možná původně nebylo převážně pro nováčky, ale těch nás, co jsme coursing viděli poprvé, byla většina. Běhalo se na louce vedle cvičáku a vytvořená trať měla cca 300 až 350 m. My nováčci, jsme si nejdříve vyzkoušeli "jen" rovinku, aby trenéři viděli, zda o střapec máme vůbec zájem ... a já ho fakt měla. Páni, to vám je žůžo ... běžet, hnát se za něčím, co nakonec můžete chytit a třebas i rozcupovat :-)) ... to je prostě moje.

 

Když bylo jasné, že o střapeček mám zájem, mohla jsem si vyzkoušet tu původní delší trať. Poprvé se ale střapec zasekl, takže jsem ho chytla skoro hned. Podruhé jsem zase byla rychlejší, páč mě Luciáš moc brzo pustila. Ale pak už se nám vše povedlo a já běžela za střapečkem jak smyslů zbavená, přesně jsem kopírovala jeho dráhu a na konci si ho pěkně ulovila. No prostě paráda :-)). (na takovou dálku bohužel náš foťák nestačil, takže na videu není skoro nic vidět, proto tu ani nebude)

Bohužel nás čekala ještě dost dlouhá cesta "na vánoční prázdniny", takže jsme se nemohly zdržet déle a vyzkoušet si to ještě jednou, třeba i s parťákem. Ale protože už je teď jasný, že coursing mě opravdu baví, určitě se zase někdy nějaké akce zúčastníme :-).