Jdi na obsah Jdi na menu
 


Opsion 008 - 27. 2. 2010

1. 3. 2010

jumping - disk        ...        video

zkouška SA 2 - 4. místo      ...     video

agility - 9. místo     ...      video

Opět jsme se s Luciášem vydaly do Hradce Králové, kde Sultánci pořádali další ze seriálu agility závodů Opsion, tentokrát s pořadovým číslem 008 J. Počasí bylo o poznání lepší než před měsícem a občas na nás vykouklo i sluníčko – takže jsme se z prochladlé haly chodily ohřívat ven. Naše běhy tentokrát posuzovala paní rozhodčí Lenka Pánková.

Jumping byl hned od začátku dosti zapeklitý, když se skočka číslo tři šla z druhé strany, kde ovšem koukala díra tunelu – to jsem tak nějak bez problémů zvládla a hned za tunelem jsem nevybrala poněkud náročnější náběh do slalomu … možná kdyby mi Luciáš víc věřila a nechala mě jít samotnou, ale to už se nedozvíme J. Pak jsme se pěkně rozběhly a vzápětí se diskly, když jsem vběhla do špatné díry tunelu … no vyberte si v té rychlosti tu správnou, když máte hned tři možnosti, že jo :-D.

I dvojková zkouška skýtala dosti náročný náběh do slalomu a to skoro na začátku. Tentokrát jsem se nenechala nachytat a slalom zvládla. Následovala kladina, kde se mě Luciáš pokusila co nejvíce rozběhnout, což se ji i povedlo, takže když na mě pak zaječela „sedni“ na zoně, měla jsem co dělat, abych neudělala kotoul :o) … ale všechno jsem ukočírovala, zonu správně provedla a tím Luciášovi udělala ohromnou radost. I s dalšími nástrahami trati jsme se celkem slušně popraly, jen u látkového tunelu Luciáš udělala o pár kroků víc a já ji následovala, takže jedno odmítnutí a čtvrté místo.

Ani parkur agility nepatřil k těm jednodušším, ale nebylo to tak hrozné … jen pevný tunel pod áčkem i pod kladinou se Luciášovi hned od začátku nelíbil J. Kladinu jsem opět překonala k Luciášově spokojenosti, stejnou radost jsem ji udělala i na áčku (a to jsem ho naposledy běžela před měsícem právě tady na závodech), následoval tunel a za ním skočka z opačného směru … všechno v pohodě skoro až do cíle … kde už Luciáš trochu vypustila a mě rozběhnuté nožky zavedly mimo překážku, takže odmítnutí.

Žádné umístění z toho sice tentokrát nebylo, o to větší radost ale měla Luciáš z mých dnešních zón. Tak hlavně nepolevit v jejich trénování a hlavně důslednému dodržování jejich provedení i na závodech J. Za videa děkujeme Evičce.