Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rozkoš - Opsion 004 - 23. a 24. 5. 2009

25. 5. 2009

sobota - jumping - 5. místo (1. místo z SA1)   ...   video

sobota - zkouška SA 1 - 2. místo   ...   video

sobota - agility - 11. místo (2. místo z SA1)   ...   video

neděle - jumping - disk, ale Luciášův :-))   ...   video

neděle - zkouška SA 1 - 4. místo   ...   video

neděle - agility - 4. místo (1. místo z SA1)   ...   video

ObrazekNa závodech agility na Rozkoši jsem byla letos už po třetí :-). Před dvěma lety jsem se tady coby čerstvé štěňátko nechala obdivovat a mazlit od každého, kdo šel okolo. Loni jsem už coby dorostenec měla jakous takous představu, co to tam na parkuru všichni ti pesani dělají a fandila jsem našim domácím fousáčkům. A letos jsem si v tomhle krásném prostředí závodní tratě manželů Lukáčových ze Slovenska vyzkoušela na vlastní nožky :-). Fousáčci tentokrát ze zdravotních důvodů neběhali, ale z RK nás tu bylo celkem dost - přijeli i Brownie, Rendy, Simír, Falco, Berry a Twixie a doprovod nám dělali i Phillo, Rocky a Tonda. Celý víkend se na nás usmívalo sluníčko, i když v pátek jsme směr Rozkoš vyráželi v dešti a po celkem neslušné průtrži mračen. Déšť jsme nechali někde na cestě a už se rozhodl nás netrápit. V sobotu ještě trochu pofoukával vítr, ale sluníčko se snažilo a znát to bylo večer hlavně na našich pánících :-)).

Závodní tratě byly krásně běhavé, ne nijak záludné i když ani ne přehnaně jednoduché. Já za celý víkend vyfásla dvě odmítnutí, jinak jsem poslouchala a vše zaběhla. Ten jeden disk v mých výsledcích - tak ten nebyl můj, ale Luciášův :-)).

V sobotu ráno se začínalo jumpingem, Obrazekzačínali smallíci a já jako třetí v pořadí, takže první běh jsem měla celkem brzy za sebou. Parkur to byl běhavý a celkem jednoduchý, já se nikde nezadrhla a do cíle doběhla čistě a umístila jsem se na pátem místě. Sultánci ale vyhlašovali v jumpu i v agility "jedničkovou" kategorii zvlášť, takže jsem získala pohár za místo první :-). Na zkoušku jsem si chvíli počkala, ale i tu jsem zvládla čistě, nenechala jsem se nachytat ličácky postaveným tunelem, dala jsem pěkně zony a doběhla jsem na druhém místě, takže pohoda. V agility jsem si s Luciášem neporozuměla u "vlásenky", takže jsem měla jedno odmítnutí, ale jinak zase pohoda - všechny zony, správně provedený slalom - celkem 11. místo, ale druhé z SA 1 :-)).

ObrazekV neděli se běhy otočily a začínalo se parkurem agility, navíc začínali largové, takže jsem si mohla přispat. Nebývá to u mě zvykem, ale zase jsem zabojovala, Luciáše poslouchala, do pasti z tunelu jsem se nechytla, jen zona na kladině nebyla vůbec přesvědčivá - ale byla a to je hlavní. Doběhla jsem ze smallíků čtvrtá a jako první z "jedničkářů" :-). Ve zkoušce jsem hned na začátku vyrobila jedno odmítnutí, když jsem trochu nepochopitelně nevběhla do tunelu, ačkoliv jsem do něj měla namířeno - asi zkrat bo co :-)). Pak si mě Luciáš pohlídala na zoně na kladině, abych ji zas neodflákla a dál už jsem pokračovala v klidu a skončila na čtvrtém místě. Jumping na závěr celých závodů byl hodně běhavý, sem tam tunelová pastička a o výsledcích rozhhodovaly setinky vteřin. O mém výsledku rozhodla Luciáš, takže ani nevím, za kolik bych to vlastně dala ... Luciáš mě po slalomu tak nějak vyvedla z trati, když mi ukázala rovně, jenže rovně byla páska ohraničující parkur ... a abych ji udělala radost, tak jsem ji poslechla, rovně jsem běžela a páč tam nebyla žádná překážka, oběhla jsem alespoň krabici, kterou jsem tam potkala :-). Bohužel to znamenalo disk, ale plynule jsem se vrátila na trať a krom té neplánované obíhačky jsem parkur zaběhla čistě :-)).

Co dodat - závody to byly opravdu krásné, já jsem poslouchala jako asi ještě nikdy, Luciáš ze mě měla ohromnou radost, já měla radost, že ona má radost a domů jsme všici dojeli unavení, ale spokojení. Fotečky od Davida Mertíka jsou v k vidění tady (sobota) a tady (neděle) a za videjka moc děkujeme Evičce :-))