Jdi na obsah Jdi na menu
 


Flyballové soustředění - Dvůr Králové n. L.

26. 10. 2008

Asi před dvěma měsíci nás Luciáš přihlásila na dvoudenní soustředění flyballu, které se mělo konat ve Dvoře Králové nad Labem a které vedly "Hop-tropácké" dámy - Míla Vrbová a Alena Králová. V loňském roce se tohoto soustředění Luciáš zúčastnila s Lennym, páč já na to byla ještě prtě, ale letos už trénuju a nějaká ta kontrola musí být, že J. Jenže pár dní před konáním Luciáš naši účast zrušila a místo nás jela Nina s Falcem - nám se bohužel nehodil sobotní termín. V sobotu večer se ale Luciáš dověděla od našich "stájových" kolegů, že na tréninku je moc málo trénujících a tím pádem tedy i na neděli nějaké to volné místečko. A tak nažhavila telefony a na nedělní trénink nás dodatečně znovu přihlásila J.

Obrazek

A myslím, že svého rozhodnutí litovala hned po prvních rozbězích. Já vám byla jak utržená ze řetězu a odmítla jsem jakoukoliv poslušnost. Rozběhy na překážkách jsem sice odběhla poctivě, ovšem už jsem se nehodlala vrátit k Luciášovi a lítala po cvičáku jak smyslů zbavená. Bohužel jsem tím ale rušila ostatní pejsky, kteří museli na chvíli přerušit svou práci, aby se něco nestalo. A páč jsem nevyzpytatelný teriér, během dne jsem si to ještě párkrát zopákla. Něco jiného to ovšem bylo na boxu. Míla nejdříve zkoukla, jak jsem zvládla přechod ze shootu na box a prý jsem šikula. A když mi to tak jde, tak že prý zkusíme střídačky - se svojí kolegyňkou Brownie. Páč zatím vážně dělám fóry při "odchytu" po doběhu, vybíhám jako poslední. Nejprve mě Luciáš vypouštěla z bezprostřední blízkosti startu - tak jak to trénujeme na cvičáku. Míla nám pak poradila co a jak dělat a že zkusíme moji dráhu prodloužit a tím vlastně vytvořit samostatné střídání. Z toho měla Luciáš docela strach, páč já nějak nesnesu pomyšlení, že má tenisák někdo jiný než já a na cvičáku jsem většinou místo na box šla "sprdnout" Brownie, že ona už svůj míček má a já ještě ne. A světe div se, já se tu dneska chovala jak kdybych to už všechno uměla, na Brownie jsem se ani nepodívala a celkem spolehlivě si doběhla pro svůj tenisáček J. Při dalších tréninkových sekvencích už jsme střídali tři - Attila (Aleny borderáček), Brownie a já ... a šlo nám to prý moooc pěkně. Jen při posledním pokusu, kdy mě Luciáš pouštěla ještě o kousek dál jsem si neodpustila závistivý pohled na Brownie, ale i to jsem ustála a i tento běh doběhla podle pravidel J.

Díky Nině máme i nějaké to video:

Kerry - první běh

Kerry - druhý běh

Kerry s Brownie - poprvé

Kerry s Brownie - podruhé

Kerry s Brownie - potřetí

Kerry, Brownie a Attila - poprvé (už skoro flyball družstvo J)

Kerry, Brownie a Attila - podruhé 

Co dodat, sice jsem trošku zlobila, ale trénink byl fajn. Naši práci zkontrolovaly profesionální flyballistky, s Brownie jsme byly pochváleny za práci na boxu, něco málo nám poradili co a jak dál - za což jim patří velký dík, my se všichni pořádně proběhli ... a trénovat je pořád co J