Jdi na obsah Jdi na menu
 


II. Žamberecký minidogtrek 2009

8. 5. 2009

Dneska mě Luciáš vzbudila dost brzy na to, aby se mi chtělo vstávat ... no ale po chvíli si všimla, že si zapomněla vypnout budík, neb je sice všední den, jenže volný a zase jsme se obě vrátily do svých pelíšků :-) - asi po hodince jsme si daly druhý pokus a tentokrát jsme už opravdu vstávaly. Měly jsme na tento volný den naplánovanou takovou organizovanou procházku :-)) - tedy II. Žamberecký minidogtrek. Od rána se venku usmívalo sluníčko, takže to vypadalo na příjemně strávený den.

ObrazekKamarádi kynologové ze Žamberka letos vymysleli dvě trasy - jednu závodní, která měla 17 km a jednu turistickou s délkou 7 km. A protože procházky mám ráda já i Luciáš, přihlásily jsme se samo na tu delší :-). Společně s námi se vydal i Luciášův bráška Jirka a několik dalších odvážlivců ze cvičáku - Brownie s Evčou a Víťou, Simír s Davidem a Falco s Ninou. Start byl v osm hodin na cvičáku v Žamberku a "vypouštěli" nás s odstupem jedné minuty, aby na konci mohli alespoň nějak spočítat výsledky - když je to teda trasa závodní :-). My to moc závodně nebrali a hned po startu jsme čekali až vyrazíme všichni, abychom mohli celou trasu projít společně. Při prezenci jsme dostali mapku, abychom věděli kudy tudy cestička a celkem se nám dařilo řídit se podle ní. Na kratší trasu potom vyrazila Janinka s Lennym a Phillem a Mertíci s Rokýskem - ti měli ovšem start až v devět, takže ráno jsme se s nimi nepotkali.

ObrazekOrganizátoři zvolili příjemnou cestu, chvílema lesem, chvílema po louce a jen minimálně jsme museli přejít po asfaltu. Občas nás překvapil záludný kopeček, občas jsme přebrodili nějaký ten potůček, občas jsme využili lávku, která přes potůček vedla :-) ... ale všechny nástrahy jsme zvládli v klidu a pohodě. Sem tam jsme se zastavili, abychom doplnili tekuniny, páničci sezobli připravenou svačinku a trochu jsme odpočinuli nohám. Na trase byly připravené tři kontrolní body, kde si páníci museli do svých itinerářů natisknout připravené razítko, aby v cíli mohli dokázat, že opravdu prošli celou trasu správně. Jedinou nevýhodou se mohlo zdát, že mi pesani jsme museli být celou dobu na vodítku, ale myslím, že nám to ani moc nevadilo - navíc, protože mě Luciáš zná, stejně by mě z toho vodítka nepustila :-). První a závěrečná část trasy byla společná pro "závodníky" i "turisty" a tak jsme u třetího kontrolního bodu i náhodou potkali naší druhou "turistickou" partu - fousáčky a kakáčka :-)) ... ale jen jsme se s nimi pozdravili a upalovali jsme dál, přeci jen oni zvolili mírnější tempo.

ObrazekDo cíle - tedy zpět na žamberecký cvičák - jsme dorazili asi po 3 hodinách a 40 minutách. A protože cesta ubíhala příjemně, ani jsme nebyli moc unavení. Nahlásili jsme se pořadatelům, aby se přesvědčili, že jsme dorazili živí a zdraví a šupajdili jsme kousek zpátky k řece, abychom se mi pesani mohli osvěžit. Nina nám házela Falcův balonek, ale většinou jsme pro něj plavaly já s Brownie - no vždycky ho ukořistila hnědulka, já dělám nějaký menší tempa bo co :-)). Pak jsme se vrátili na cvičák, páníci si mohli za odměnu opéct na ohínku párek a pak už se vyhlašovaly výsledky. Všichni účastníci dostali diplom a nějakou dobrůtku. Krom toho bylo vyhlášeno i prvních pět míst "závodní" tratě - původně měli být zvlášť hodnoceni muži a ženy, ale protože nás bylo málo, byly kategorie sloučeny. Procházku jsme pojali spíš rekreačně, o to víc nás překvapilo a potěšilo umístění - trochu jsme pořadatelům zamotali hlavu, neb na druhém i třetím místě (tedy se stejným časem) došli vždy dva závodníci, ale šlo o srandu, takže jsme to nijak nehrotili a umístění si pak páníci rozlosovali :-). Já jsem došla s Luciášem na čtvrtém místě a Simírek s Davidem se umístili na krásném místě durhém :-). Ale myslím, že jsme vyhráli VŠICHNI, neb jsme si užili krásný slunečný den s kamarády.

Tady najdete nějaké fotečky z našeho pochodování :-) ... a teď mě omluvte, přeci jen mě zmohla únava a musím si pořádně odpočinout, neb zítra mě čekají závody agility ...