Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hradec Králové - 3 x jumping

5. 4. 2009

jumping 1 - disk   ...   video

jumping 2 - disk - ale Luciášův :-))   ...   video

jumping 3 - 6. místo   ...   video

Na naše první letošní závody, kde se běhalo venku na trávě jsme se s Luciášem vydaly do Hradce Králové, kde se tentokrát běhaly pouze jumpingy. No, na naší dosavadní bilanci doběhnutých jumpů to celkem nic nezměnilo :-)). Parkury nám stavěly rozhodčí Jaroslava Podmolová a Eva Plíštilová - a celkem se vyřádily :-)). Tentokrát závodníci v kategorii large měli trochu jiné parkury než my "smallíci" a závodníci "medíci". Počasí bylo úplně suprové, sluníčko se na nás usmívalo celý den, závodníků dorazilo víc než dost :-) - celkem nás tu bylo 128 závodících pesanů. Tyhle závody měly výhodu, že v případě nepříznivého počasí bychom běhali opět v jezdecké hale - ale to naštěstí nebylo nutné.

ObrazekPrvní jumping (stavěla p. Plíštilová) začínali smallíci a já ještě navíc jako úplně první - takže jsem všem jako první ukázala, jak by to asi nemělo vypadat :-). Luciáš mi hned na začátku zabránila disknout se v prvním tunelu, který uvidím, tak jsem jí utekla do toho druhého. No, prostě mě to hned za třetí překážkou vyneslo strááášně daleko a já tam potkala tunel a nedbaje Luciášova volání že tam teda rozhodně nee jsem ho proběhla. Parkur jsme si samo doběhly, celkem záludný náběh do slalomu jsem zvládla na jedničku, pak jsem se "diskla ještě jednou" ve spleti skokových překážek, kde se málem zamotala i Luciáš a pak až do cíle už jsem poslouchala a vše proběhla správně.

ObrazekNa svůj druhý jumping (od p. Podmolové) jsem si chvíli počkala, neb začínali velcí. Trať to pro nás byla docela záludná, zákeřný náběh do slalomu, kde na mě hned vedle koukal tunel, pak rozlišovačka mezi látkovým a pevným tunelem ... no nic pro mě :-). Ale - ač se to nedělá :-)) - musím se pochválit - já ten parkur poslouchala jak hodinky, do slalomu jsem šla úplně suveréně (i když po očku jsem tunel sledovala, jestli by to třeba nešlo), rozlišovačku tunelů jsem taky pokaždé zvládla, původně jsem myslela, že ani žádná laťka nespadla, ale dle jedné z fotek, kterou jsem našla asi jedna k zemi letěla :-) ... jenže jsem stejně byla disklá, neb Luciáš z radosti z toho, že jsem fakt neutekla do tunelu, ale správně naběhla do slalomu, mě navedla na skočku, která se před náma "náhle objevila", jenže ještě nebyla v pořadí. No co, já si toho nevšimla a Luciáš ze mě měla radost :-). (pozn. Luciáše - tak za tohle bych si fakt nafackovala :-) - Kerčule mě tak překvapila, že jsem ji samou radostí poslala na skočku, která mě tam nejspíš překvapila ještě víc :-) ) No co, ještě je před náma poslední parkur.

V pořadí třetí jumping nám paní rozhodčí Podmolová postavila pro radost - byl hodně běhavý a ani ne tak náročný, i když pastičky se najdou všude, že :-). Ten prostřední tunel byl takovej celej "eskovitej", ale to neumí Luciáš nakreslit, takže to máte tady vyfocený :-). Poslušně jsem počkala na startu, aby si Luciáš mohla dát náskok, neb se začínalo rovinkou, pak jsem si párkrát proběhla tunely, trošku jsme se zdržely na "vlásence" ze tří skoček ... ale do cíle jsme doběhly čistě :-) ... takže vlastně hezké zakončení dne.

Za videa opět děkujeme klukům Mertíkovým :-))

Jo a abych nezapomněla - úplně nejlíp tentokrát dopadla Evča, neb jak s Brownie v LA 1, tak i s Rendym v MA 2 vyhráli součty - gratulujeme :-))