Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mistrovství České republiky v agility 2010

20. 9. 2010

Na MR jsem se kvalifikovala už loni, ale tehdy jsem byla ještě "kuře" a Luciáš tehdy nevěřila ani mně, ani sobě :D. I letos se nám podařilo kvalifikaci vyběhat a ačkoliv to s Luciášovou vírou nebylo o moc lepší, přesto se rozhodla nás přihlásit :).

MR se konalo v příjemném prostředí v Žamberku, běhalo se na trávě, na dvou parkurech a posuzovali páni rozhodčí Harald Schjelderup z Norska, Tomáš Glabazňa a Zdeněk Spolek, zónový rozhodčí Petr Rybář. A i počasí se na víkend umoudřilo, nespadla jediná kapka a i sluníčko jsme celý víkend viděli :).

V sobotu se začínalo (tedy pokud beru jen naší kategorii small, kde běhalo 75 týmů) parkurem agility družstev, který nám stavěl p. Schjelderup. Trať nebyla nijak krutě složitá, zvládla jsem ji zaběhnout čistě, ale i díky pomalé houpačce jsem nakonec vyfásla nějaké ty bodíky za čas :). A hned od začátku jsem Luciáše pěkně zkoušela - hnedle na startu :D. Ačkoliv většinou nemám problém s tím, abych pěkně seděla na startu a čekala až budu vyzvána k běhu, celý víkend jsem se chovala jak "potrhlý teriér" a dávala jasně najevo, že se fakt těším a v klidu být nehodlám :D. V tomto běhu naše teriérské družstvo "Všechno nebo nic" vyběhalo 6. místo. Spolu se mnou ve družstvu bojovali prtka Jackie Kačky Meierové, prtík Rasty Lukáše Palma a paterdalka Pepsi Petry Haspeklové.

Další na řadě byl jumping jednotlivců - i tuto trať nám stavěl norský rozhodčí a až na malé pastičky ani tato trať nebyla nijak záludná. Přesto jsem zvládla jedno odmítnutí, když mě Luciáš vyslala na překážku a sama tam nešla - chyba v navigaci bo co :)) a pak mi ještě spadla laťka potvora jedna. V tomto běhu jsem si vyběhala 28. místo.

Ve večerních hodinách byl posledním během CACIAg. - tento běh agility je otevřen pro psy s průkazem původu plemen uznaných FCI. Vyhodnocuje se pouze první a druhé místo a bezchybný výkon je oceněn titulem CACIAg a res.CACIAg. Luciášovi se podařilo vyslat mě omylem za překážku místo přes překážku, takže celkem rychlý disk :). Pak se ještě snažila opravit kladinu, kde jsem nezastavila a pak už to bylo spíš o tom - co potkám, to proběhnu :D - takže jsme raději rychle vyklidily pole.

Na noc jsme jely domů, neb to nemáme daleko. Domá nám ale bohužel vypovědělo službu autí (no možná naštěstí až doma), takže druhý den nás zpět na místo konání vezla Evča, za což ji moc děkujeme.

V neděli jsme si na první běh chvíli počkaly a pak hurá na finále družstev - tedy jumping. Parkur nám postavil p. Glabazňa - hezká běhavá trať, ale bylo co hlídat :D. Zvládly jsme to s Luciášem čistě a celkem i rychle, naše družstvo se v tomto běhu umístilo na 4. místě. Toto umístění nás bohužel čekalo i v součtu družstev, ale i tak to je pěkný výsledek, za což děkujeme svým "spoludružstevníkům" :)).

Poslední běh celého mého víkendového snažení bylo agility jednotlivců, tedy finále. Běhavá, maličko zákeřná trať p. Spolka se nám sice líbila, leč chybička se vloudila :)) ... udělat Luciáš krok o třicet čísel doleva, možná bychom ji i doběhly :D

Výsledky sice nemáme nijak závratné, přesto jsme odjížděly v dobré náladě a s príma zážitky :).

Za videa děkujeme také Evče :)