Jdi na obsah Jdi na menu
 


O pohár Fitmin - 14. a 15. 8. 2009

17. 8. 2009

jumping - disk a 3. místo     ...     video a video

zkouška SA 1 - 4. místo     ...     video

agility - disk     ...     video

Na závody do Žamberka vyráží Luciáš pravidelně už několik let. Letos poprvé jsem místo Hakýska (po operaci stále ještě netrénuje) startovala já. Závody začínají vždy už v pátek odpoledne, kdy se běží jeden běh - letos prvně se místo zkoušky běžel jumping. Počasí nám po oba dny dopřávalo sluníčka a parkury pro nás stavěl a posuzoval pan rozhodčí Zdeněk Spolek.

ObrazekPáteční jumping nebyl nijak náročný, jenže pár záludností a nástrah se tu našlo. Začínalo se smallíkama a já jako obvykle startovala hned první. Na parkur jsem se těšila a mé nadšení mi vydrželo celou dobu :-). Luciáš si ale zapomněla vzít sponky do vlasů, takže při otočce na čelo za slalomem, kdy ji vlasy vlítly do očí, skončila trochu někde jinde než měla a vytlačila mě do odmítnutí. Při snaze o opravu mně místo skočky zlákal tunel, takže disk. Nadšně jsem Luciáše seřvala a cestou do cíle jsem se celkem radostně "diskla" ještě asi třikrát :-). Ještě jsme shlédly běhy našich rychnovských spolubojovníků a po vyhlášení jsme všichni vyrazili domů, abychom se sem v plné síle hned ráno vrátili.

V sobotu jsme si na rozběhání dali taky juming a já jsem pro změnu běžela jako úplně první. Parkur byl na první pohled náročnější než ten páteční. Hned na začátku jsem si celkem dobře poradila se záludným náběhem do slalomu a přes pár větších, ne úplně nutných a pro Luciáše infarktových oblouků jsem se zdárně a bez chyb dostala do cíle. Čistě a rychleji než mně se parkur vydařil dvěma šeltičkám a světe div se, já obsadila třetí místo :-)). A protože pořadatelé vyhlašovali jump dle výkonnostních kategorií, odvezla jsem si pohárek za místo druhé v kategorii SA 1. Po osmi letech si Luciáš vyzkoušela jaké to je běhat s velkým pesanem a jumpingový parkur si zkusila zaběhnout jako doskokan s Rockýskem (neb jeho páník David je zraněn a závodů se nemohl zúčastnit). Na trati se sice asi třikrát "diskli", ale do cíle se dostali :-).

ObrazekDalší na řadě byl zkouškový parkur. Jedničková trať byla běhavá a jednoduchá. Při běhu jsem se trochu zdržela v tunelu - něco mi tam zavonělo, ale rozběhla jsem se dál. A i přes (skoro) každodenní trénink kladiny se zalehnutím zony na pamlsek jsem tady tu zonu elegantně a v rychlosti přeskočila - trénin se zatím míjí účinkem :-)), ale snad to jednoho krásnýho dne pochopím. Trénink zony na áčku Luciáš taky trochu pozměnila, takže mě nebrzdila, ani nehlídala - zonu jsem udělala, ale hodně fousově. Posledním během bylo agility - celkem nenáročný parkur se dvěma hodně náročnými tunelovými pastmi. Chytla jsem se hned do té první - po áčku jsem vběhla do nesprávné díry tunelu a to i přesto, že Luciáš nechala na trati plíce :-). Luciášovi bylo "moderátorkou" (zkušenou závodnicí tč. čekajíc mateřské povinnosti) Martinou vysvětleno, že kdyby místo "řvaní" udělala krok do strany (což měla prý původně v plánu, jenže skutek utek), bylo by to OK. Tak jsme chybu opravily a ejhle, ono to šlo :-). Na konci parkuru byla "stejná" past ještě jednou - z kladiny se mělo jít na skočku, ale psíky to hooodně táhlo do tunelu. A i když já vypadala, že mířím správně, nakonec jsem se stejně rozhodla pro tunel - ale to už bylo jedno :-).

Po doběhání využila Luciáš krásného počasí a šla mě "vyplavat" do řeky, což se mi líbilo. A abych se unavila úplně, krátila jsem si volnou chvíli při čekání na vyhlášení výsledků dováděním s Brovnie. No prostě zase jeden príma den :-))

za videjka běhů děkujeme opět Evičce :-)