Jdi na obsah Jdi na menu
 


O pohár Purina Pro Plan - Jičín 09

7. 9. 2009

jumping - disk (Luciášův :-D )   ...   video

zkouška SA 1 - 4. místo     ...     video

agility - 2. místo     ...     video

V sobotu jsem se vydala na závody do Jičína - tady jsem loni začala oficiálně závodit :-). Počasí nevypadalo nijak lákavě, přesto nás v Jičíně přivítalo sluníčko - ale moc dlouho mu to na obloze nevydrželo, když se začalo běhat, tak se zatáhlo, sem tam i sprchlo a celý den byla celkem zima. Z rychnováků jsem tu byla sama, ale Evča nám naštěstí půjčila svůj nový přístřešek - za což ji moc děkujeme - takže se nám v tom ošklivém počasí i docela dobře vegetilo. Parkury stavěl a běhy posuzoval pan rozhodčí Petr Rybář, který na konci dne sám uznal, že jeho dnešní tratě nepatřily k těm jednodušším, o čemž svědčí i počet DISků ve výsledkových listinách :-).

ObrazekJumping byl cekem běhavý, jen s hodně záludným náběhem do slalomu, kde hodně psů zlákal spíš celkem přímý běh do tunelu. Já jsem tu spolehlivě (až překvapivě :-D ) poslechla Luciáše, na tunel jsem se ani nepodívala a správně naběhla do slalomu. Další tunel čekal hned za slalomem a Luciáš z obavy, abych nevběhla do špatné díry, mě vytáhla víc než bylo nutné, čímž mě poslala na skočku, která ještě nebyla na řadě. Škoda, jinak jsem běžela hezky :-). Jedničková zkouška byla docela jednoduchá a běhavá a já ostuda jsem zase skočila zonu - na kladině. Ať trénujem jak trénujem, pořád s tím mám problém :-).

ObrazekParkur agility byl hodně technický a zákeřné pastičky tam na mě byly připravené asi tři :-). Hned na začátku jsem si spletla houpačku s kladinou, což ve finále znamenalo, že jsem houpačku překonala úplně ukázkově a rychle a ne svým obvyklým "bojácným" tempem :-). Všechny tři "pasti" Luciáš uječela (a to doslova) a já ji tentokrát vždycky nakonec poslechla, což nám vyneslo čistý běh (i když ne tak hezky plynule zaběhnutý, jak by se slušelo) a druhé místo. Zaslouženě vyhrála patterdalka, která běžela opravdu hezky a na rozdíl ode mě bez zbytečných oblouků. A protože pořadatelé výsledky parkuru agility rozdělovali na "jedničky" a "dvojky + trojky", dostala jsem pohárek za místo první :-).

Navíc pořadatelé vyhlašovali součty běhů jumping a agility, takže kdyby ... ale ne, na kdyby se nehraje, prostě se musíme s Luciášem pokaždé snažit být sehrané, a jak všichni víme, ono to pokaždé nejde :-)

vide nám tentokrát natočila "babička" :-), za což ji děkujeme a nákresy parkurů berte s rezervou :-)