Jdi na obsah Jdi na menu
 


O pohár Purina Pro Plan - Jičín

24. 8. 2008

jumping - 2. místo      ...       video

zkouška SA 1 - 1. místo     ...     video

agility - disk      ...       video 

Takže dneska - 23. 8. 2008 - jsem oficiálně zahájila svou dráhu agiliťáka J. Teda popravdě, bylo to neplánované, původně jsem měla vyběhnout až za měsíc v Mýtě, jenže když se zranil Lenýsek a bylo jasné, že nebude moct závodit, rozhodla se Luciáš, že to se mnou zkusí. A myslím, že udělala dobře, ale další závody budou opravdu až v Mýtě J. Rozhodčím byl pan Zdeněk Spolek a naměřil mi 32 cm, čímž jsem se oficiálně zařadila do kategorie small.

Obrazek První běh závodu byl jumping. Luciáš se naučila trať, vymyslela milion a jednu otočku a stejně se obávala, že třeba nebudu poslouchat. Co si budem povídat, byla nervozní od té doby, co se rozhodla, že mě teda přihlásí J. Na startu mě odložila, tak jako v tréninku a světe div se, já nezdrhla. Celý parkur jsem proběhla celkem plynule, navzdory tomu, že mě Luciáš naváděla celkem zmateně J- promyšlené otočky zvládla jen asi dvě. Ale ustály jsme to obě, já běžela rychle a nakonec z toho bylo druhé místo.Obrazek

Druhým během byla zkouška - celkem jednoduchá trať bez slalomu a houpačky, ale dvě pastičky v podobě tunelu by se tu najít daly. Ale nenechala jsem se zmást a běžela tam, kam Luciáš ukazovala. Jen jsem se celkem elegantně pokusila přeskočit zónu na kladině, ale naštěstí se mi to nepovedlo, dole jsem na ni tak nějak spadla J. Takže parkur jsem nakonec doběhla čistě a na prvním místě.

Obrazek Poslední na programu dne byl parkur agility, tentokrát i s houpačkou, kterou nemám ještě moc ráda. Ale zvládla jsem ji, zvládla jsem i sestupku na kladině. I tentokrát jsem běžela rychle a možná i proto jsem si chtěla ulehčit slalom J a vynechala jsem poslední tyčku. Luciáš ale nedala jinak a že to musím opravit, tak jsem se teda vrátila a slalom dodělala ... abych se vzápětí diskla někde jinde J. Pan rozhodčí si na nás vymyslel pastičku v podobě látkového a pevného tunelu vedle sebe a ačkoliv Luciáš věděla, že si tam musí dát pozor - nedala - a já toho využila a vybrala si jinou "díru" J. Konec už jsem si pak v pohodě doběhla.

Na první závody docela úspěch, ne? Luciáš se mnou byla moooc spokojená, protože jsem poslouchala, reagovala jsem na povely - když jsem je dostala včas a správně J, na startu jsem hezky čekala ... no prostě paráda ... tak uvidíme, jak nám to spolu půjde dál ...

pár foteček najdete tady :-))