Jdi na obsah Jdi na menu
 


OMVČ - Dvůr Králové n. L. - 27. a 28. 6. 2009

27. 6. 2009

sobota - všechno disk :-) ... videa:   jumping   ...   zkouška   ...   agility

neděle - agility 12. místo, oba jumpy disk

Dvoudenní závody agility - Otevřené mistrovství východních Čech - pořádali agiliťáci z Dubence ve spolupráci s agiliťáky ze Dvora. Jako rozhodčí si pozvali manžele Lukáčovi ze Slovenska, jejichž tratě se nám tolik líbily na Rozkoši :-) ... ne že by teď byly tratě nějaké hrozné, ale souhra s Luciášem se nějak ne a ne dostavit :-)). Pár dní před závody si s námi neslušně pohrávalo počasí (prudké lijáky a bouřky, většinou přicházející bez varování) a ani na víkend nebyla předpověď nijak "ven lákající". V sobotu naštěstí vydrželo být "jen" zataženo, ale nezmokli jsme :-). A podobné počasí vydrželo i v neděli, kdy se objevila jen drobná přeháňka, ale jináč vlastně paráda :-).  Běhalo se na dvou parkurech, přičemž jeden byl výhradně pro Large a druhý pro Small a Medium. Nutno podotknout, že i všechny tratě měli tedy largisti úplně jiné než my ostatní.

Smallíky a medíky dostala v sobotu "na starost" paní rozhodčí Iveta Lukáčová. Její tratě byly běhavé, leč zákeřné ... ale tak to v agility bývá, jinak by to byla nuda, že :-). První jumping jsme s Luciášem asi ještě obě spaly bo co - já jsem hned na začátku oběhla druhou skočku a Luciáš prostě nereagovala - takže disk. Vrátily jsme se znovu na start a druhý pokus už byl ok :-) ... v jednom místě si tedy Luciáš riskla francouzskou otočku (což by za normálních okolností neudělala :-) ) ... a já úplně plynule a správně za jejími zády vlítla do slalomu, kam jsem ovšem jít neměla - jinak to byl ale hezký běh. Ve zkoušce jsem hodně neposlušně utekla do tunelu a pak jsme ještě opravovaly áčko, neb jsem zase skočila. Agility jsme rozběhly celkem slušně, i vlásenku hned na začátku jsem zvládla, z áčka jsem byla tak rozběhnutá, že když se přede mnou objevily dvě skočky, nevěděla jsem honem kterou a proběhla mezi nimi - a Luciáš vykolejená mou trasou opět nezareagovala, tak jsem se k ní vrátila, jenže přes tu jednu skočku - takže do třetice disk :-).

V neděli se manželé Lukáčovi vyměnili a nás "mrňata" dostal na starost na parkurech pan Roman Lukáč. Začínalo se parkurem agility, kde jsem celkem poslouchala, jen jsem měla trochu větší rádiusy za překážkama a skočila jsem áčko - ostuda :-). Další dva běhy byly pro dnešek jumpy a oba jsme s Luciášem nezvládly. Ten první jsme měly hodně dobře rozběhnutý a pár překážek před cílem jsem skočila přes zeď a měla jsem se vrátit vpravo na další překážku, jenže jsem tam za tou zdí nic neviděla, ani Luciáše a tak jsem se přes ní hezky vrátila :-)) - takže tenhle disk není můj :-). Druhý jump měl hned na začátku dvě pasti v podobě tunelů. Při první startu jsem utekla do toho druhého. Takže jsme si zkusily start nový, ovšem už náročnější, neb jsem zrovna měla potřebu něco tam vyčuchat a moc jsem se nesoustředila, takže jsem pro jistotu zdrhla hned do pasti první :-) ... o další start už se Luciáš nepokusila a raději jsme běžely dál. Parkur jsme celkem zvládly, Luciáš si udělal všechny otočky jak chtěla, já u toho ale zkosila asi dvě nebo tři laťky (takže další námět na trénink - otočky na čelo), ale do cíle jsme doběhly.

Díky rozdělení parkurů a i díky tomu, že se neběhaly v neděli zkoušky celé závody skončily pohádkově brzy, za což patří dík pořadatelům.

Za videjka děkujeme opět Evičce, jen ten náš jediný doběhnutý parkur natočený není, neb jsme s Evčou zrovna byly obě na trati - každá na své, vedle běžela Brownie :-)