Jdi na obsah Jdi na menu
 


Opsion 002

10. 2. 2009

jumpingy - disk a disk   ...   video a video

zkoušky SA 1 - 2. místo a disk   ...   video a video

agility - disk a disk   ...   video a video

Tyto závody, které pořádali Sultánci z Havlovic provázela už od začátku smůla. Nejprve byli pořadatelé nuceni změnit termín jejich konání (pro nás k horšímu, neb termín se posunoval dopředu, takže po zimní přestávce nebylo možno moc trénovat) a později museli změnit i místo konání (pro nás k lepšímu, neb jsme to měli blíž). Takže závody nakonec probíhaly v jezdecké hale v Malšovicích v HK. Záludné tratě nám vymýšlel a stavěl pan rozhodčí Zdeněk Spolek. No ony nejspíš zas až tak záludné nebyly, ale to ještě nikdo netušil co dokáže vymyslet malá šílená prtka :-)).

V sobotu bylo venku nádherné jarní počasí, přesto v jezdecké hale byla docela zima. Ale my agiliťáci něco vydržíme, takže jsme to zas až tak v úvahu nebrali. Jen jsme se sem tam chodili ohřívat ven na sluníčko. Prvním během byl jumping, kde jsem zaperlila hned na čtvrté překážce - z rovného tunelu jsem se vydala rovnou na skočku, kterou jsem viděla před sebou, přestože Luciáš volala ať jdu za ní, no ale pak jsem se diskla ještě asi třikrát :-)), páč jsem měla takovou radost, že můžu běžet, že jsem si tak nějak dělala co jsem chtěla. Ve zkoušce už to bylo lepší, trať byla celkem jednoduchá a já se rozhodla poslouchat. Jen jsem se maličko zdržela na kladině, neb jsem zastavila těsně nad zonou a čekala odměnu :-). Odměna se nedostavila, tak jsem šlápla na zonu a pokračovala dál do tunelu. Z tunelu jsem vyběhla a zamířila si to rovnou k balíku slámy a jala se hledat myšičky. No Luciáš na mě houkla jako že takhle teda ne, tak jsem teda parkur doběhla ... a doběhla jsem na druhém místě :-). Poslední sobotní parkur agility jsem běžela celkem hezky, jen v jednom místě jsem se rozhodla, že to zkusím jinudy než Luciáš, což se mi nevyplatilo, neb jsem cestou přeběhla látkový tunel a byl z toho další disk.

V neděli se počasí pokazilo - od rána pršelo, pak do toho začalo sněžit a zima byla až příšerná. I tak jsme to nikdo nevzdal a znovu jsme se vydali vstříc parkurům. Dneska se běžel první parkur agility a tady jsem to pokazila já hned na začátku. Luciáš mě odložila, jenže jsem vyběhla dřív než jsem měla a než Luciáš stačila zareagovat, skočila jsem překážku, kterou jsem skočit neměla. No jo, no, ale pak už jsem to zaběhla celkem hezky, i když diskvalifikace by nás asi stejně neminula - dva tunely vedle sebe jsou prostě zákeřný. A nejen když jsou vedle sebe, což jsem dokázala hned vzápětí ve zkoušce. Když jsem měla ze slalomu vběhnout do tunelu, který byl přímo proti mě, tak jsem si na Luciášův povel "tunel" vybrala ten, který byl kus vedle a který měl i díry otočené tak, aby nebyly vidět. No co vám budu povídat, kroutil nade mnou hlavou i pan rozhodčí :-)). Při třetím běhu, tedy jumpingu, už jsem byla asi trochu mimo - přeci jen byla velká zima a já byla hodně unavená - ale běžela jsem jak o život, jen jsem se snažila běhat pořád rovně a daleko, takže ani tentokrát jsem se diskvalifikaci nevyhla.

No tak já nevím, závody to byly celkem príma, jen na mě to bylo letos asi brzy :-). Ale v podstatě prý Luciáš byla spokojená, protože takový ty normální chyby jako shazování laťek, přeskakování zon, apod. jsem nedělala (co na tom, že jsem se pro jistotu vždycky rovnou diskla)  :-)) A taky Luciáš se pořád utěšuje, že jsem ještě mladá a nevyběhaná a ... a teriér :-))