Jdi na obsah Jdi na menu
 


Opsion 003

22. 3. 2009

jumping - disk a 5. místo    ...   video a video

zkouška SA 1 - 1. místo a 2. místo   ...   video a video

agility - disk a disk   ...   video (sobotní)

I tyto závody byly v režii Havlovických Sultánků a opět se běhalo v hradecké jezdecké hale v Malšovicích. Záludné, a to hodně záludné :-) tratě nám stavěla rozhodčí Alice Glocknerová. Sobotní ráno bylo náročné, a to především pro naše rychnovské páníčky, neb večer před závodama plesali a juchali a ráno z toho byli "společensky unaveni" :-)) ... ale i tak se nás snažili navádět jak nejlíp to šlo :-).

První běh byl celkem běhavý jumping, já jsem trošku zkoušela Luciášovy nervíky, ale tak nějak jsem se nechávala odvolávat, až do předposlední překážky, kdy jsem v dálce zahlídla sultánkovic nádherný kruh a prostě jsem ho "musela" jít znovu proběhnout, ačkoliv byl úplně mimo trať :-). Zkouška byla pohodová, i když hned na začátku jsem maličko pozlobila, ale nechala jsem se ukecat a trať zaběhla bez chyby a jako první. Parkur agility - tak to byl výstřel do tmy - hodně náročná trať, kterou jsem Luciášovi usnadnila a hned za druhou překážkou jsem v lítla do tunelu, ačkoliv nebyl v pořadí ... no a pak jsem se diskla ještě asi pětkrát :-).

V neděli jsme si mohly s Luciášem trošku přispat, páč závodit začínali eLka. A protože zaregistrované jsme byly už od soboty, nebylo nutné dostavit se do Hradce hned na začátek. Tentokrát se první běžel parkur agility, docela hezký, běhavý ... jenže hned na začátku mi Luciáš dala prostor k zahlídnutí tunelu a já toho rychle využila, ačkoliv ještě nebyl v pořadí :-). Ale zbytek parkuru jsem si zaběhla v pohodě, sice jedno malý odmítnutí, ale jinak paráda. Luciáše jsem potěšila. Zkoušku jsem taky zaběhla v pohodě, i když trať se od té první moc nelišila :-). Před cílem jsme trochu zazmatkovaly, ale do nastražené pasti v podobě tunelu jsem se nechytila a doběhla si pro druhé místo. No a třetí v pořadí byl jumping, který Luciáš málem vzdávala, už když viděla běhat "largisty". Docela náročný parkur, plný pastí a stahovaček ... Luciáš si pro jistotu připravila dvě varianty - to kdybych se prý diskla, tak bychom si vyzkoušely hlavně docela náročný náběh do slalomu a pak přímo nějakou jednoduchou pohodovou cestou do cíle, abychom se zbytečně netrápily. Jenže já jsem překvapila, já jsem poslouchala jako snad ještě nikdy, před slalomem jsem trošku zbrzdila, páč jsem si nebyla jistá "kam přesně jít", ale zkoncetrovala jsem se a do slalomu naběhla správně (i když ten kruh vedle byl lákavý :-) ) a i zbytek parkuru zaběhla čistě :-)) ... jů to bylo radosti. Předběhly mě sice čtyři "trojkové" šeltičky, ale to na Luciášově spokojenosti nic nezměnilo.

Jo, myslím, že Luciášovi jsem tentokrát udělala radost :-))

Díky klukům Mertíkovým za videa z běhů :-))