Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rychnovský rarášek - 16. 5. 2009

17. 5. 2009

jumping - 10. místo

zkouška SA 1 - 2. místo

agility - disk

Dneska jsme pořádali závody u nás na cvičáku - respektive naši páníci je pořádali. Bylo to pro ně trochu náročné, ale krom pořadatelských povinností si sem tam odskočili i na parkur - tedy s námi pesany :-)). Meteorologové na celý týden slibovali zataženo, déšť ... celý týden nespadla tuším jediná kapička, pršet začlo v sobotu (tedy dneska) v půl osmé ráno, kdy probíhala prezence. Nejvíce to odnesli smallíci při prvním běhu (tedy i já :-), ale o tom až později), poté se počasi nad námi smilovalo a trochu se umoudřilo - zataženo sice zůstalo, ale už nepršelo. Parkury nám přijela stavět rozhodčí Alice Glöcknerová. Fotečky jsou jako obvykle od Davida Mertíka :-).

ObrazekLuciáš mi tentokrát boudičku nepostavila k parkuru, ale do klubovny, kde trávila většinu času kvůli "závodní administrativě". Prvním parkurem pro dnešek byl jumping a začínali smallíci - bohužel jsme měli tu smůlu, že jsme běhali v dešti. No běhali ... dobře, někteří běhali ... já tedy ne :-). Druhou překážkou byl tunel a já se rozhodla, že se v něm schovám a počkám, až pršet přestane ... no čekala jsem tam asi deset vteřin, než mě Luciáš přesvědčila, že to nemá cenu a že by bylo dobrý doběhnout do konce. Ono totiž ještě taky abyste věděli, ona mě Luciáš v týdnu "voškubala" úplně dohola, takže se nemůže divit, že se mi v tom hnusným počasí fakt ven nechtělo :-D. No nakonec jsem teda milostivě vylezla, ale celým parkurem jsem se víceméně prošla, takže jsme skončili s celkem neslušným časem, ale jinak jsem chybu neudělala - na to jsem fakt neměla náladu :-)).

Po jumpingu smallíků pršet přestalo, takže dál se pokračovalo uObrazekž celkem normálně. Navíc měla Luciáš i víc času mě před druhým parkurem - tedy zkouškou - protáhnout venku a trošku rozpohybovat, takže už jsem to byla zase já :-). Neměli jsme v parkuru kladinu, ale ze zonovek "jen" áčko a houpačku, sem tam nějaký lákadlo do tunelu ... ale proběhla jsem čistě a celkem i rychle. Předběhla mě "westička", která na rozdíl ode mě reaguje na povely hned a nedělá zbytečný oblouky :-).

Posledním parkurem bylo agility - dooost zákeřná trať ... teda spíš jedna zákeřně postavená překážka, a to "modrej tunel", ten hooodně psíkům (nebo spíš páníkům) zamotal hlavu :-)). Já se v něm diskla celkem třikrát - tedy celkem třikrát jsem do něj vběhla, ačkoliv jsem měla jít tou dobou úplně jiný překážky. Ale jinak jsem běžela rychle, zony jsem udělala parádně, do tunelu schovaného pod áčkem jsem se taky trefila ... no jak říkám, nebýt "modrého tunelu" bylo by to OK :-D.