Jdi na obsah Jdi na menu
 


Východočeský pohár Letohrad - 19.10.2008

21. 10. 2008

jumping - disk   ...   video

zkouška SA 1 - 2. místo   ...   video

agility - disk   ...   video

Vydali jsme se na poslední letošní "venkovní" závody agility do Letohradu, které ovšem pořádali agiliťáci z HK. Přeci jen už se pomalu, ale jistě, blíží zima a být celý den venku na dešti, v zimě a v jiném podobném fuj není to pravé ořechové. Tentokrát ovšem ještě počasí bylo vlídné a po mrazivém ránu na nás přeci jen vykukovalo sluníčko a snažilo se seč mu síly stačily. Ne zrovna jednoduché parkury si pro nás připravila paní rozhodčí Lenka Pánková.

ObrazekJumping - nepříliš těžký parkur - kdyby ovšem hned na začátku (a pak i na konci J) nebyly hned čtyři díry tunelu vedle sebe - tzn. dva tunely vedle sebe, oba zatočené do "U". Na začátku jsme to ještě vychytaly - Luciáš mě nechala ležet na startu a odešla až za dvě začínající skočky, které samo vedly do pasti. Tím mi znemožnila výhled a já celkem spolehlivě zaplula do tunelu správného. Dostaly jsme se a ž ke slalomu, kde jsem moc nezvládla náběh (takže odmítnutí) a pak se mi ještě smekla noha, takže jsem ze slalomu nějak vypadla (takže chyba) a Luciáš na mě ještě stihla trochu šlápnout. Ale všechno jsme správně opravily, trochu se "nepohodly" za slalomem, ale v klidu pokračovaly. Doběhly jsme až zpátky ke "čtyřem dírám" J a já si dvě překážky před cílem vybrala jednu z těch nesprávných - takže bohužel disk.

ObrazekJedničková zkouška byla hodně běhavá a ne zcela nenáročná, pár minipastiček se tu našlo. Ale větší problém jsem s ní neměla, jen jsem se na začátku nechala uřvat od áčka, které ještě nebylo v pořadí a pak už si to celkem v klidu doběhla. Trochu se zdržujeme na "kladinové" sestupce, budeme s tím muset něco udělat.

No a nakonec agility - to vám povím, to byla jedna velká past od začátku do konce J. Luciáš jich tam pro mě napočítala hned šest (už mě prokoukla) plus docela náročný náběh do slalomu. ObrazekNo ale přeci to nevzdáme bez boje, že ... tak jsme vyrazily na parkur. Opět jsem způsobně počkala na startu a vyběhla až na Luciášovo "vyzvání" J, vyhnula se první pasti (v podobě skočky hned vedle tunelu), sťapala kladinu, minula druhou past, třetí, způsobně naběhla do slalomu ... jenže jsem nějak přestřelila a nesrovnala se hned za druhou tyčku. Tak mě Luciáš vytáhla, že to jako opravíme od začátku ... jenže já cestou na začátek slalomu zahlídla tunel ... no co - rozzářila se mi očíčka, vypla se mi mozkovna, na slalom jsem statečně zapomněla a na Luciášův řev jsem zareagovala až v tunelu ... no, takže nic a úplně hloupý disk, páč i do konce parkuru jsem se do žádné z připravených záludných pastí nechytla a krásně vše doběhla. Jsem prý trumpeta J.

Ale nakonec měla Luciáš z běhů radost, reagovala jsem líp než na posledních několika závodech, i když bez těch diskoték by to bylo určitě lepší. Ještě nás čekají dvoje halové závody a pak až do jara bude závodní pauza, ne však tréninková J.

Pár našich fotech najdete tady a fotečky od Mertíků tady J