Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zlatá překážka Hradec Králové 17. a 18. 10. 2009

18. 10. 2009

jumping: disk a 3. místo     video a video

zkouška SA 2: 1. a  4. místo     video a video

agility: 3. místo a disk     video a video

Tyto závody pro nás byly poslední v letošní sezoně a zároveň první, na kterých jsem startovala v SA 2 - ne že by se tam Luciášovi chtělo, ale už jsme musely :-)). Pořadatelé měli původně v plánu pořádat tyto závody v hale a v listopadu - hala se musela zrušit, listopadový termín se měnil kvůli možné sněhové nadílce ... to ještě pořadatelé netušili, co změnou termínu natropí ... ano, čtyři dny před závody, ani ne v polovině října, postihla celou Českou republiku sněhová!!! kalamita. Néé, tak za tohle pořadatelé určitě nemohli, ale představa víkendového mrznutí a běhání v hromadách sněhu fakt nebyla lákavá. Hradec Králové naštěstí neleží poblíž hor a tak nás závodníky pořadatelé v předvečer závodu na svých webových stránkách uklidnili zmínkou o tom, že v HK fakt už nesněží a sníh na závodišti neleží ... no, aspoň že tak, ale zima byla, to jako né že né. Takže sobotu jsme jakš takš přežili - sice zmrzlí na kost, ale suší. Zato v neděli se ráno spustil déšť a pršet přestalo s posledním během posledního závodníka - to na nás i na moment juklo sluníčko :-). Ale co se musí nechat a za co pořadatelům patří opravdu VELKÝ DÍK, po oba dny se (i díky dvěma parkurům) skončilo celkem brzy a domů jsme se dostali ve velmi příjemných odpoledních hodinách.

Jak už jsem se zmínila, běhalo se na dvou parkurech, a proto mým prvním sobotním parkurem nebyl jumping, jak bývá zvykem, ale zkouška SA 2. Ta se běžela hned ráno a já (pro změnu) začínala :-). Zkoušku stavěl R. Lukáč a nebyla nijak náročná a já ji dala čistě (i když Luciáš hooodně pochybovala o mých zonách na áčku - a to se běželo hned dvakrát) ... a svojí první dvojku jsem vyhrála - jupí :-). Jako další jsem běžela agility - tento parkur stavěl hospitant P. Dostál pod kontrolou pana Lukáče. A že nás nechal se proběhnout :-) ... krásný běhavý parkur jsem taky zvládla bez chybičky a za dalšími dvěma prtíky jsem si doběhla pro třetí místo (tedy společně ještě s jednou šeltičkou, měly jsme obě shodný čas). Posledním sobotním během byl pro smolíky tedy jumping. Ten nám postavila I. Lukáčová a hned ze začátku byl dosti zapastičkovaný - aspoň pro mě :-). První pastičku se rozhodla Luciáš vychytat tím, že mě nechala ležet na startu a došla si až za druhou překážku a já holka šikovná tam i v tý zimě fakt zůstala ležet. Sled překážek jsme zvládly, nechytla jsem se ani do další tunelové pasti a pak to přišlo ... Luciáš potřebovala být včas za rovným tunelem, aby mě mohla uhnout na požadovanou stranu - no včas tam byla, možná moc včas, udělala o krok, dva víc než bylo nutný a já ji prolítla za zádama na jinou překážku - no nic, disk jak vymalovanej, ale běžela jsem hezky a rychle :-)).

V neděli bylo pořadí parkurů stejné, takže jsem opět začínala zkouškou, tentokrát od p. Lukáčové. Ta už byla trochu zapeklitější a největší pastí byl náběh do slalomu, když hned vedle koukala díra tunelu :-). Hezky popořádku - nejdřív jsem shodila laťku, pak skočila zonu na áčku, pak jsem perfetkně vyšvihla slalom (past jsem prostě jako neviděla), pak jsem se s Luciášem neshodla u jedné skočky, takže odmítnutí ... no prostě - doběhly jsme rychle, ale s chybami. Parkur agility - tak ten jsme fakt nezvládly a to hned na začátku, kde byl tunel pod áčkem, ale ani ne jako past. Sice jsem správně mířila do tunelu, jenže jsem zahlídla Luciáše jak běží do strany a rozmyslela jsem si to a vyběhla na áčko - disk. Zopakovaly jsme si start - tentokrát v pohodě, zvládla jsem dvojskok, který jsem v nové podobě (kdy jsou mezi překážkami pouze dva metry) na závodech ještě neměla a parkur jakš takš doběhla. Posledním parkurem byl běhavý jumping R. Lukáče - dala jsem to čistě a na třetím místě, opět za dvěma prtíky :-). Pravda, Kvído (Fantom Černý faun), mi dal tři vteřiny a Bora (Bora Mandylion) dvě, ale já i Luciáš jsme si běh užily a umístění mezi tolika rychlíkama nás potěšilo :-).

Tak to by bylo pro letošní rok ze závodů všechno a budem se (snad pečlivě) připravovat na sezonu příští :-))